Suplementy na rozwój masy mięśniowej
Suplementy

Jakie suplementy na rozwój masy mięśniowej polecają fachowcy?

Królowa suplementów – Kreatyna

Rynek suplementów na masę jest wypełniony wieloma produktami. Czy warto z nich korzystać? Niestety, ale sama dieta na masę to nie wszystko. Stosowanie suplementów jest idealnym wsparciem organizmu podczas osiągania idealnej masy. Do najczęściej używanych należy kreatyna, która jest najsilniejszym legalnym środkiem anabolicznym. Dzięki jej stosowaniu zwiększa się ilość energii ATP w mięśniach.

Natomiast zwiększona energia pozwala wykorzystywać większe ciężary przez co wzrasta tkanka mięśniowa. W zasadzie nie ma większych przeciwwskazań do jej stosowania, dlatego można z niej korzystać. Stosowanie tego suplementu powinno się odbywać w okolicy treningu – najlepiej tuż przed nim lub tuż po.

Jest to suplement diety, który można łączyć z innymi. Można ją spożywać z posiłkami lub napojami. Dopuszczalna porcja to maksymalnie 5 gram na posiłek. Kreatyna ma szerokie i powszechne zastosowanie. Wśród sportowców jest bardzo znana, dlatego też mówi się o niej królowa suplementów.

suplement

Suplementy to nie wszystko, pamiętaj o diecie

Niemniej jednak suplementy to nie wszystko. Owszem pełnią one ważną funkcję podczas budowania masy. Niemniej jednak nie należy zapominać o odpowiedniej diecie, która wraz z odpowiednio dobranymi suplementami stworzy idealną i spójną całość, dzięki której cel zostanie osiągnięty.

Przy połączeniu odpowiednich składników w taki sposób, aby powstała kaloryczna, ale zdrowa dieta może pomóc kilka ważnych informacji. Przede wszystkim kalorie powinny pochodzić z produktów wartościowych i odżywczych.

Jedzenie chipsów nie zwiększy masy mięśniowej. Wręcz przeciwnie owije ciało w zbędny tłuszcz, którego ciężko będzie się pozbyć. Sukcesem jest także kontrolowanie białka oraz ilości przyjmowanych płynów. Są pewne zasady, których należy się trzymać, ponieważ suplementy to jedno a dieta to drugie, równie ważne.

Pamiętaj o nadwyżce kalorycznej

Chcąc osiągnąć cel nie należy zapominać o tym, aby w dni treningowe spożywać więcej, niż w dni bez treningu. Mówimy wtedy o tak zwanej nadwyżce kalorycznej. W zależności od tego czy będzie budowana masa mięśniowa czy spalana tkanka tłuszczowa ilość odejmowanych kalorii w dni nie treningowe równa się innej liczbie.

Do zastosowania w sklepach suplementami znajduje się wiele odżywek na masę. Mimo to dawka żywieniowa zawarta w codziennych kaloriach powinna być idealnie wyliczona oraz dopasowana do indywidualnego zapotrzebowania organizmu. Każde ciało jest inne, dlatego nie warto się sugerować innymi zasłyszanymi historiami, tylko podjąć kroki adekwatne do własnego ciała.

Połączenie treningu, odpowiedniej diety oraz zastosowanie suplementów potrafi zdziałać cuda, ale tylko wtedy, kiedy stosuje się je zgodnie z zaleceniami i nie oczekuje efektów na już. Wszystko wymaga czasu a niecierpliwość to wróg sportu i idealnej sylwetki. Dlatego też nadwyżka kaloryczna jest tak kluczowa i ważna, ponieważ nie należy o niej pod żadnym pozorem zapominać.

Jak przydatny był ten post?

Średnia ocena 0 / 5. Vote count: 0

Bądź pierwszym, który oceni ten post!