Fizjoterapia - jak dbać o kręgosłup?
Zdrowie

Jak dbać o postawę i zdrowy kręgosłup nawet w trakcie pracy?

Problemy z kręgosłupem do niedawna były problemem osób starszych. Obecnie ból gnębi wszystkie pokolenia niemal po równo. Seniorów z racji wieku i zmian zwyrodnieniowych, młodszych – z powodu przeciążeń spowodowanych brakiem ruchu. Wprawdzie przyczyn bólu kręgosłupa jest wiele, jednak w przypadku siedzącego trybu życia w pierwszej kolejności warto postawić na naturalne metody jego zwalczania. Jak możemy zadbać o prawidłową postawę?

Ćwiczenia prosto od fizjoterapeuty

Fizjoterapia to sprawdzony sposób, stosowany coraz częściej jako element well-being w większości dużych firm. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by ćwiczenia takie zorganizować sobie samemu podczas przerwy na kawę lub papierosa. Jeśli w pracy w większości siedzimy, wskazane jest aby co pół godziny wstać, przeciągnąć się – unosząc ręce wysoko. Następnie możemy poruszać głową w prawą i lewą stronę, zrobić kilka razy koci grzbiet i/lub skłony. Regularnie wykonywane ćwiczenia niosą za sobą same plusy: codzienny, systematyczny ruch często może okazać się czymś więcej niż tylko nudnym obowiązkiem. By nasze mięśnie i stawy działały sprawnie, naprawdę wystarczy niewiele.

Dużą popularnością w wielu firmach cieszą się usługi realizowane przez doświadczonych fizjoterapeutów. Należą do nich m.in. indywidualne zestawy ćwiczeń dla pracowników do wykonywania w biurze, ale i w domu. Opracowywane są one z szczególną dbałością o mięśnie i stawy narażone, które w przypadku wielu stanowisk pracy najczęściej narażone są na dyskomfort. 

Fizjoterapia Warszawa

Gdy ból kręgosłupa nie ustępuje

Wiemy już, że najlepszym sposobem na pozbycie się bólu kręgosłupa, jest regularność w wykonywaniu prostych ćwiczeń. Zdarza się jednak, że ból nie ustępuje, a powodem tego są schorzenia, które mu towarzyszą. W takim przypadku warto udać się do fizjoterapeuty. To osoba z wykształceniem medycznym, która za pomocą kompetentnej gimnastyki i zabiegów fizykoterapeutycznych regeneruje sprawność ruchową pacjenta, hamuje dolegliwości bólowe, zwiększając jednocześnie wydolność fizyczną organizmu. Jak znaleźć dobrego fizjoterapeutę w Warszawie? W przypadku tak dużego miasta wystarczy w wolnej chwili usiąść przed ekranem komputera i wpisać odpowiednią frazę. np. fizjoterapia Warszawa i przyjrzeć się wynikom wyszukiwania. Dzięki dostępowi do Internetu, nawet tak prosta rzecz jak dostępność specjalistów stała się o wiele lepsza, dlatego tam skierujmy swoje pierwsze kroki. Oczywiście możemy także przeprowadzić mini-wywiad środowiskowy – wśród naszych znajomych z pewnością znajdzie się osoba godna polecenia.

Jak przydatny był ten post?

Średnia ocena 0 / 5. Vote count: 0

Bądź pierwszym, który oceni ten post!