spinning zajęcia - kobiety jeżdzące na rowerach stacjonarnych
Spalanie tłuszczu

Spinning zajęcia – co to jest?

Praktycznie na każdej siłowni spotkacie się z spinning zajęciami. Co to w ogóle jest? Spinning zajęcia są prowadzone przy użyciu rowerów stacjonarnych i rytmicznej muzyki. Ten rodzaj aktywności fizycznej cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, ponieważ ćwiczenia są mało skomplikowane i każdy może je wykonywać we własnym tempie. Nie są to zajęcia indywidualne, ale grupowe. Dzięki temu wszyscy czują się zmotywowani do działania i nie odpuszczają. Ponadto rowy stacjonarne na siłownia często mają możliwość urozmaicenia trasy za pomocą kształtowania teren. Użytkownicy mogą zmieniać stopień nachylenia trasy i intensywność. Za każdym razem można modyfikować trudność jazdy.

Dla kogo przeznaczone są spinning zajęcia?

Korzystać z stacjonarnego rowerka potrafi praktycznie każdy, dlatego spinning zajęcia nie wymagają długiego stażu i doświadczenia w sporcie. Nie ma tutaj podziału na płeć czy wiek. Ta forma ruchu sprawdzi się dla osób, które pragną szybko schudnąć i zbudować swoją kondycję. Osoby w każdym wieku mogą zacząć przygodę z spinning zajęciami, ponieważ umożliwiają one dopasowanie intensywności ćwiczeń. Początkujący może zacząć od spokojnego tempa i łatwych ustawień roweru stacjonarnego. Osoby zaawansowane dostosują tempo ćwiczeń do rytmu muzyki, który narzuci instruktor i wybiorą bardziej zaawansowane ustawienia trasy.

Spinning zajęcia - kobieta jeżdżąca na rowerku stacjonarnym

Co daje spinning?

Spinning zajęcia to trening wytrzymałościowy, więc przede wszystkim wzmacnia wytrzymałość organizmu. Regularna aktywność fizyczna poprawia kondycję fizyczną i odporność. Ponadto jazda na rowerze wpływa na jędrność i elastyczność skóry. Spinning wzmacnia mięśnie nóg i pośladków, pomaga unicestwić cellulit i zbędne kilogramy.

Jak przydatny był ten post?

Średnia ocena 0 / 5. Vote count: 0

Bądź pierwszym, który oceni ten post!