boks damski
Body&mind

Boks damski – od czego zacząć?

Boks to bardzo intensywny i widowiskowy sport, który robi wrażanie praktycznie na każdym. Potrzebna jest w nim siła i szybkość. Wiele osób słysząc termin “boks” wyobraża sobie mężczyznę na ringu. A boks damski? Jest to coraz częściej wybierana aktywność fizyczna wśród płci pięknej, ponieważ uwalnia w człowieku wiele emocji i pomaga zapomnieć o rutynie dnia codziennego. W jaki sposób zacząć trenować boks? Czy jest odpowiedni dla kobiet?

Boks damski- ścieżka dla początkujących

Boks damski to sport, który może uprawiać praktycznie każdy. Nie musisz być bardzo wysportowana, aby zacząć przygodę z treningami. Po kilku tygodniach intensywnych ćwiczeń możesz wygenerować genialną formę, która ułatwi Ci późniejsze zajęcia z boksu damskiego. Początki są trudne, dlatego najlepiej zacznij od dobrego planu przygotowującego. Zaplanuj sobie w ciągu tygodnia treningi obejmujące robienie pompek, ćwiczenia z ciężarami czy skakanie na skakance. Przygotuj swoje ciało!

Gdzie zapisać się na zajęcia ?

boks damski

Każda osoba początkująca powinna rozpocząć treningi boksu pod nadzorem profesjonalnego trenera. Warto zapisać się na dodatkowe zajęcia, aby nauczyć się podstaw i sprawdzić czy to jest sport dla nas. Wybierz siłownię, która w swojej ofercie ma boks damski. Dzięki temu będziesz miała pewność, że wszystko co robisz, jest wykonywane w należyty sposób. Zwróć uwagę na opinie takiej siłowni czy placówki sportowej oraz na intensywność zajęć. Wybierz te dla początkujących.

Jak przydatny był ten post?

Średnia ocena 0 / 5. Vote count: 0

Bądź pierwszym, który oceni ten post!