zakup roweru na firmę a odliczenie vat
Sprzęt do ćwiczeń

Zakup roweru na firmę a odliczenie vat – czy można kupić rower na firmę?

Zastanawiasz się czy prowadząc firmę lub jednoosobową działalność gospodarczą możliwy jest kupno sprzętu sportowego? Zakup roweru na firmę a odliczenie vat – sprawdź jak to działa.

Czy zakup roweru można odliczyć od podatku?

Nowoczesne rowery potrafią kosztowac nawet kilka tysięcy, nic więc dziwnego, że osoby, które prowadzą działalność lub firmę, chcą włączyć zakup rowera elektrycznego, szosowego czy górskiego w koszty prowadzenia działalności. Zakup roweru na firmę a odliczenie vat – kiedy możemy “wrzucić w koszty” zakup dowolnego modelu rowera?

Zakup roweru na firmę a odliczenie vat

Podstawową informacją jest fakt, że odliczenie zakupu rowery od podatku jest możliwe. Wielu przedsiębiorców w dalszym ciągu nie zdaje sobie sprawy, że po spełnieniu kilku prostych kryteriów wydatki związane z zakupem roweru można zaliczyć do kosztów prowadzenia działalności. Jeśli jesteś vatowcem kwota zakupu roweru nie może przekraczać 10 tys. zł netto. Jeśli nim nie jesteś kwota zakupu roweru nie może przekraczać 10 tysięcy złotych brutto. Przy zakupie masz możliwość jako przedsiębiorca odliczenia 100 procent Vatu od zakupu rowera ale również od usłu serwisowych czy od zakupu niezbędnych części do rowera. Wszelkie wydatki możesz wliczyć w koszty firmy na podstawie faktury. Pamiętajmy, że gdy wartość roweru przekracza próg 10 tysięcy, należy wprowadzić go do ewidencji środków trwałych.

Jak przydatny był ten post?

Średnia ocena 0 / 5. Vote count: 0

Bądź pierwszym, który oceni ten post!