zdrowa żywność
Dieta

Zdrowa żywność – jakie produkty wybierać?

W sklepach coraz częściej pojawiają się specjalne półki oznaczone, jako zdrowa żywność. Wynika to przede wszystkim ze wzrostu świadomości konsumentów na temat zdrowej diety i chęci kupowania produktów, charakteryzujących się dobrym, naturalnym składem. Jaka jest definicja takiej żywności, a także, na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jej zakupie? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Czym jest zdrowa żywność?

Zdrowa żywność to produkty pochodzenia naturalnego, które w składzie nie zawierają sztucznych substancji, ulepszaczy czy barwników. Zawiera ona mnóstwo witamin, składników mineralnych i wartościowych substancji, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Warto pamiętać, że są to nie tylko produkty o naturalnym składzie, ale także ich przygotowywanie. Sam zakup zdrowego jedzenia, bez jego odpowiedniego przygotowania, może bowiem spowodować utratę wartości odżywczych i nie przyniesie tak dobrych rezultatów, jakich oczekujemy.

zdrowa żywność - czym jest?

Na co zwrócić uwagę?

Kupując zdrowe produkty, szczególnie przez Internet, należy korzystać ze sprawdzonych źródeł. Zdrowa żywność powinna być odpowiednio oznaczona napisem BIO, a także specjalnym zielonym listkiem, które są gwarancją wysokiej jakości produktu. Warto dokładnie czytać składy. Jeśli sami nie potrafimy rozróżnić szkodliwych substancji, możemy skorzystać z wielu aplikacji na telefon, które po zeskanowaniu kodu kreskowego, wskazują czy dany produkt posiada naturalny, zdrowy skład. Należy pamiętać również o odpowiedniej obróbce termicznej żywności i jej przygotowaniu, w taki sposób, by nie obniżać wartości składników i nie zwiększać kaloryczności dania.

Jak przydatny był ten post?

Średnia ocena 5 / 5. Vote count: 1

Bądź pierwszym, który oceni ten post!