kickboxing
Body&mind

Kickboxing – sport na umysł i ciało

Czy wiesz, że sport to nie tylko zdrowa aktywność dla twojego ciała i kondycji ale także dla twojego stanu psychicznego? Jeśli nie zdawałeś sobie dotychczas z tego sprawy to koniecznie przeczytaj ten artykuł, który poświęcamy takiej dyscyplinie sportowej, jak kickboxing. Przeczytaj koniecznie!

Wpływ sportów walki na sprawność fizyczną

Kickboxing, tak jak inne sporty polegające na walce z przeciwnikiem, należy do sportów wymagających dużego wkładu fizycznego i koncentracji. Ta dyscyplina sportowa zmusza do wysiłku całe ciało, dzięki czemu jest świetną formą treningu, zarówno dla amatorów, jak i wprawionych sportowców. Przede wszystkim wpływa ona na rozwój mięśni całego ciała – szczególnie nóg, oraz korpusu. Kolejną rzeczą, która rozwija się podczas uprawiania sportów walki jest kondycja oraz szybkość. Walka z przeciwnikiem wymaga odpowiedniej wytrzymałości oraz szybkiej reakcji na ruchy drugiej osoby – po kilku treningach zauważalna jest poprawa tych aspektów naszej fizyczności.

kickboxing

Wpływ kickboxingu na psychikę człowieka

Ważny wpływ sportów walki zauważalny jest także na umysł osoby uprawiającej tą aktywność fizyczną. Sporty walki pomagają w wyrzuceniu z siebie negatywnych emocji oraz stresu – innymi słowy pozwalają się wyżyć. Dodatkowo ćwiczenie dyscyplin z zakresu sztuk walki wymaga koncentracji na tym co się dzieje podczas treningu – pozwala to na reset mózgu i odpoczynek od spraw codziennych, które zaprzątają nam głowę. I co ważne – sport wydziela hormon szczęścia w postaci endorfin. Jest to bardzo potrzebny składnik wpływający na codzienne samopoczucie człowieka. Kickboxing, przez intensywność treningu, jest dobrym rozwiązaniem, jeśli czujemy, że nie dostarczamy swojemu organizmowi takiej ilości hormonu szczęścia, jakiej byśmy chcieli.

Jak przydatny był ten post?

Średnia ocena 0 / 5. Vote count: 0

Bądź pierwszym, który oceni ten post!