power joga co to takiego
Body&mind

Power joga — co to za styl jogi?

Istnieje wiele stylów jogi, a w ostatnich latach zyskują na popularności nowe style, m.in. power joga. Można ją praktykować w wielu studiach i klubach fitness, ale wiele osób ma problem z wytłumaczeniem, na czym polegają te treningi. Odpowiadamy!

Na czym polega power joga?

Treningi power joga można zaliczyć do kategorii body&mind i wywodzi się z klasycznego stylu asztanga joga. Z innej strony, ten styl jest bardzo bliski hatha jodze, bo stanowi powtarzalny wysiłek, oraz vinyasa jodze, bo używa ustalonych sekwencji asan i oddechu. Można powiedzieć, że jest to intensywna odmiana jogi, która nigdy się nie nudzi, bo jest trochę taneczna. Sesje cechują się szybkim tempem i wysoką intensywnością, dzięki czemu doskonale poprawiają wytrzymałość i pomagają w modelowaniu sylwetki.

power joga przykładowa asana

Dla kogo są te zajęcia?

Zajęcia są skierowane do wszystkich zainteresowanych, niezależnie od wieku czy płci. Power joga będzie doskonałym wyborem dla osób, które chciałaby spróbować jogi, ale nie przypadają za praktyką elastyczności czy medytacji. To oczywiście nie znaczy, że te zajęcia nie wpływają na strefę emocjonalną. Wykonywane sekwencje asan korzystnie oddziałują na pracę serca, płuc i mózgu, co stanowi wsparcie dla zdrowia psychicznego. W efekcie regularnych zajęć można zauważyć również redukcję stresów i napięć w różnych partiach ciała. Podsumowując, te treningi mają na celu osiągnięcie równowagi psychofizycznej.

Jak przydatny był ten post?

Średnia ocena 0 / 5. Vote count: 0

Bądź pierwszym, który oceni ten post!