Leki na układ moczowy
Uncategorized

Leki na układ moczowy dla mężczyzn


Mężczyźni, zwłaszcza w starszym wieku, dość często skarżą się na problemy z układem moczowym. W takiej sytuacji pomocne mogą być nie tylko gruntowne zmiany w stylu życia, ale także odpowiednie leki na układ moczowy wspierające jego funkcjonowanie. O jakie dokładnie preparaty chodzi oraz co mają w swoich składach? Sprawdź!

Suplementy diety oraz leki na układ moczowy

Jeśli chodzi o działanie takich farmaceutyków, to niektóre z nich przeznaczone są stricte do prewencji, czyli zapobiegania różnego rodzaju chorobom dróg moczowych, w tym m.in. zapalenia gruczołu krokowego. W składach takich preparatów często można znaleźć m.in. ekstrakt z żurawiny, a także inne ekstrakty roślinne. Oczywiście należy być ostrożnym z ich przewlekłym przyjmowaniem, gdyż także ono może być niebezpieczne oraz doprowadzać do różnego rodzaju skutków ubocznych.

Leki na układ moczowy dla mężczyzn

Preparaty na zapalenie cewki moczowej

Niezwykle bolesne u mężczyzn jest także zapalenie cewki moczowej. W takiej sytuacji pomocne mogą być m.in. środki z furaginą, która hamuje namnażanie się bakterii, przede wszystkim Escherichia coli. W przypadku takich dolegliwości lekarz może zalecić też różnego rodzaju środki o działaniu moczopędnym, w tym choćby zioła, a także preparaty rozkurczowe.

Jak widać leki na układ moczowy to szeroka gama preparatów, które dostępne są oczywiście w aptekach zarówno bez recepty, jak i na receptę.

Uwaga: infekcja pęcherza u mężczyzny jest z automatu uważana za chorobę z powikłaniami i powinna być skonsultowana z lekarzem.

Jak przydatny był ten post?

Średnia ocena 0 / 5. Vote count: 0

Bądź pierwszym, który oceni ten post!