odżywki na białku wołowym - suplementacja
Suplementy

Odżywki na białku wołowym – Czy warto je stosować?

Jak wiadomo, wyższa zawartość białka w diecie wpływa na wzrost masy mięśniowej oraz utrzymanie sportowej sylwetki. Białko powinniśmy dostarczać organizmowi ze zbilansowanej i zdrowej diety. Odżywki powinny być jedynie dopełnieniem naszej diety. Najpopularniejsze odżywki białkowe to białka serwatkowe, na nich przeprowadzono najwięcej badań naukowych. Cena, również nie jest specjalnie wygórowana. Ostatnimi czasy, również na rynek weszły dużo droższe odżywki na białku wołowym. Ich producenci zapewniają o wyższej przyswajalności i jakości białka w porównaniu do białka serwatkowego. Czy są warte swojej ceny?

odżywki na białku wołowym - siłownia

Eksperymenty przeprowadzone na odżywkach na białku wołowym i serwatkowym

Aby sprawdzić skuteczność i właściwości anaboliczne odżywek na białku wołowym przeprowadzono eksperymenty z uczestnictwem 30 osób(dwie grupy), które przez 8 tygodni zażywali odżywki na białku wołowym oraz serwatkowym. Osoby wykonywały treningi siłowe dokładnie 3 sesje, dodatkowo 2 sesje kardio w ciągu tygodnia. Po zakończony eksperymencie przyrost masy mięśniowej u osób, które zażywały białko wołowe był na poziomie 5,7% LBM natomiast w przypadku osób zażywających białko serwatkowe 4,7% LBM.

Podsumowanie

Jak widzimy skuteczność odżywek na białku wołowym jest trochę lepsza niż w przypadku białka serwatkowego. Jednakże nie jest to jakoś znacząca, różnica. Ceny białka wołowego są dużo wyższe od serwatkowego. Wszystko zależy od naszych preferencji, niemniej jednak to i to białko jest godne polecenia.

Jak przydatny był ten post?

Średnia ocena 5 / 5. Vote count: 1

Bądź pierwszym, który oceni ten post!