buty na silownie
Sprzęt do ćwiczeń

Buty na siłownie – jakie będą dla nas odpowiednie?

Z roku na rok aktywność fizyczna i zdrowy tryb życia coraz bardziej zyskuje na popularności. Dbanie o siebie jest teraz w modzie, powstaje coraz to więcej siłowni i klubów fitness. Aby zacząć swoją przygodę z siłownią, przede wszystkim musimy przygotować się pod względem odpowiedniego ubioru. Dzisiejszy artykuł będzie poświęcony butom na siłownie.

Wszystko zależy od tego, jaki trening wykonujemy na siłowni

Wielu ludzi nie zwraca uwagi na ubiór, w którym wykonuje swój trening siłowy. Jeśli chodzi o górną część naszego stroju to jeszcze można przymknąć na to oko, ponieważ nie wpływa jakoś znacząco na pojawienie się kontuzji za to buty na silownie powinny być odpowiednio dobrane. Wszystko również zależy od treningu jaki wykonujemy, wielu ludzi wybiera buty do biegania do swojego treningu. Nie byłoby w tym nic złego jeśli nasze ćwiczenia ograniczały się tylko do biegania na bieżni. Takie buty wyróżniają się tym, że są bardzo lekkie, przewiewne i posiadają miękką podeszwę, co niestety nie jest wskazane podczas wykonywania ćwiczeń z dużymi ciężarami.

Jakie buty na silownie wybrac?

Do ćwiczeń siłowych z dużym obciążeniem warto zainwestować w przystosowane do tego obuwie. Przykładowy trening na dolne części ciała składa się z dużej ilości ćwiczeń obciążających nasze stawy i kręgosłup, dlatego tak ważna jest stabilna podeszwa naszych butów. Idealne buty na siłownię powinny charakteryzować się sztywną podeszwą, a nasza pięta powinna być trochę wyżej niż palce dzięki czemu zapobiegniemy niepotrzebnym kontuzjom na staw skokowy. Alternatywą dla takiego obuwia mogą być buty crossfitowe, w których zarówno zrobimy trening Cardio jak i siłowy. Są wygodne i lekkie a zarazem posiadają stabilną podeszwę do podnoszenia ciężarów.

Jak przydatny był ten post?

Średnia ocena 5 / 5. Vote count: 1

Bądź pierwszym, który oceni ten post!