jak chronić się przed wirusami
Dieta

Jak chronić się przed wirusami? 6 porad!

Pandemia sprawiła, że wirusach w ostatnich dniach mówi się naprawdę wiele. Jesteśmy przytłoczeni natłokiem informacji, dlatego tak trudno nam jasno ocenić co tak naprawdę powinniśmy robić, by uchronić się przed zarażeniem. Stosujmy się zatem do tych 6 porad, które mogą uratować nasze zdrowie, a czasem nawet życie.

W jaki sposób skutecznie chronić się przed wirusami?

Najsilniejsza broń w walce z wirusami to dokładne i regularne mycie rąk. Przede wszystkim mycie powinno odbywać się w ciepłej wodzie nie krócej niż 15 sekund. Mydło należy rozprowadzić na całej powierzchni dłoni, nie zapominając o przestrzeniach między palcami. Kiedy myjesz ręce w miejscu publicznym, po tej czynności staraj się unikać kontaktu z klamkami drzwi, czy innymi przedmiotami na których mogą znajdować się zarazki. Temat pandemii nadal jest bardzo aktualny. Wiele słyszy się o tym, że dzięki rękawiczkom możemy lepiej dbać o higienę i tym samym zmniejszyć ryzyko przenoszenia wirusów i bakterii. Covid-19 rozprzestrzenia się w niebotycznym tempie. W związku z niepokojącą sytuacją coraz więcej ludzi zaopatruje się w solidne rękawice, które ochronią nasze dłonie niezwykle skutecznie. Jakie rękawiczki kupić, by chroniły nas najlepiej? Rękawiczki możemy nabyć w różnych materiałach. Najpopularniejszy jest lateks, czyli mieszanka białek i związków chemicznych, które naturalnie występują w niektórych roślinach i drzewach. Posiadanie tych produktów jest bardzo ważne dla każdego z nas. Dzięki nim jesteśmy bezpieczniejsi, a skóra naszych dłoni chroniona przed uszkodzeniami.

Dlaczego noszenie żelu przeciwbakteryjnego jest istotne?

Higiena jest dzisiaj bardzo ważna. W jej zachowaniu na pewno pomoże nam częste odkażanie rąk. Żel stosowany jest głównie szpitalach, przychodniach czy w toaletach publicznych. Możesz mieć go, również przy sobie, ponieważ przydaje się on w momencie, którym nie mamy możliwości umycia rąk. Wystarczy jego niewielka ilość, aby skutecznie zdezynfekować skórę rąk. Wygodny dozownik jest tutaj ważny, dlatego kupując żel czy płyn warto o to zadbać.

jak chronić się przed wirusami - odpowiednia dieta

Zadbaj o odpowiednią dietę

Jeżeli nasz organizm nie otrzyma wystarczającej ilości witamin i białka jest dużo bardziej podatny na przeziębienia i wirusy. Jesienna aura sprzyja przeziębieniom, jednak bogata w witaminy i wapń dieta potrafi zdziałać cuda. Zdecydowanie warto jeść dużo warzyw i owoców, zwłaszcza pomarańczowych i czerwonych, ponieważ zawierają dużo karotenoidów i antyoksydantów np. czerwona papryka, marchew, pomidor itd.

Sport to zdrowie!

Jeżeli chcesz uniknąć złapania wirusów i bakterii powinieneś dużo się ruszać. Nie chodzi oczywiście o uprawianie konkretnej dyscypliny, ale o umiarkowaną aktywność np. codzienne bieganie, czy też rozciąganie się. Świeże powietrze, dotleniony organizm hartuje naszą odporność. Oprócz uprawiania sportu należy oczywiście pomyśleć o porzuceniu nałogów, które mamy. Większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak zły wpływ na układ immunologiczny mają alkohol i papierosy, a nawet kawa i słodycze! Toksyny w papierosach uszkadzają barierę ochronną organizmu, przez co palacz jest bardziej podatny na przeziębienia i choroby.

Jak przydatny był ten post?

Średnia ocena 5 / 5. Vote count: 1

Bądź pierwszym, który oceni ten post!