kalkulator bmi
Dieta

Kalkulator BMI — oblicz wskaźnik masy ciała

Obecnie wielu z nas stosuje różnego rodzaju diety i regularnie uprawia aktywność fizyczną, by cieszyć się dobrym zdrowiem i piękną sylwetką. Niestety bardzo często przy samodzielnym układaniu planu żywienia, zapominamy o dopasowaniu naszej diety do zapotrzebowania kalorycznego, a także do naszych proporcji. Pomóc nam w tym może kalkulator BMI, dzięki któremu obliczymy zależność pomiędzy naszą masą ciała a wzrostem. W dzisiejszym wpisie podpowiem Ci, w jaki sposób z niego korzystać i dlaczego warto to robić!

Jak działa kalkulator BMI?

Kalkulator BMI dostępny jest na wielu stronach internetowych, co jest jego niewątpliwą zaletą. Nie musimy bowiem umawiać się na wizytę do specjalisty i tracić pieniędzy, jeśli chcemy dowiedzieć się, czy nasza masa ciała jest prawidłowa do naszego wzrostu. Wystarczy, że w kalkulatorze wpiszemy masę ciała i podzielimy ją przez wzrost podniesiony do kwadratu. W ten sposób otrzymamy wynik, należący do jednego z określonych przedziałów. To, w jakim przedziale się znajdziemy, pozwoli nam określić, czy nasze proporcje są odpowiednie.

kalkulator BMI - jak działa?

Po co obliczać swój wskaźnik masy ciała?

Obliczanie wskaźnika masy ciała przy pomocy kalkulatora BMI pozwala nam sprawdzić, czy nie występują u nas takie schorzenia, jak niedowaga, otyłość lub nadwaga. Określenie, w jakim przedziale się znajdujemy, pomoże nam lepiej dopasować dietę do efektu, jaki chcemy osiągnąć. Jeżeli uzyskamy wynik, który znajduje się na granicy dolnego i górnego przedziału, będzie to dla nas sygnałem do wprowadzenia zmian w naszym codziennym jadłospisie.

Jak przydatny był ten post?

Średnia ocena 5 / 5. Vote count: 1

Bądź pierwszym, który oceni ten post!