dieta dr Dąbrowskiej
Dieta

Dieta dr Dąbrowskiej – co warto wiedzieć?

Dieta dr Dąbrowskiej to dobry sposób na oczyszczenie organizmu, uwolnienie się od toksyn, a przy okazji zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. Jest to dieta, która opiera się na spożywaniu wyłącznie warzyw i owoców. Jak przygotować się do diety i jak ją przeprowadzić, by była skuteczna?

Dieta dr Dąbrowskiej zasady

Dieta dr Dąbrowskiej polega na dwuetapowym oczyszczeniu organizmu z toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii. Menu diety zawiera warzywa oraz owoce, które są niskokaloryczne.

Dieta dr Dąbrowskiej zasady przebiega w dwóch etapach. Pierwszy z nich to odtruwanie organizmu. Polega on na rezygnacji z wysokokalorycznych i wysokoprzetworzonych potraw. Może on trwać od 10 do 40 dni.

Kolejnym, równie ważnym etapem, jest wychodzenie z diety. Po okresie ograniczonego spożywania pokarmów wysokokalorycznych nie można natychmiast wrócić do starych nawyków. Bardzo ważne jest stopniowe uzupełnianie menu. Dodajemy ryż, kaszę, produkty pełnoziarniste, orzechy, nasiona, pestki, oleje roślinne oraz mleko.

dieta dr dąbrowskiej zasady

Co jeść na diecie Dąbrowskiej?

Zasady diety dr Dąbrowskiej są jasno określone. Dieta Dąbrowskiej co jeść polega na spożywaniu warzyw niskoskrobiowych oraz owoców niskocukrowych, takich jak marchew, seler, buraki, kapusta, kalafior, brokuły, por, cebula, czosnek, sałata, pomidor, papryka, ogórek, dynia, jabłka, jagody, cytryna, grapefruit.

Po tak przeprowadzonej kuracji można spodziewać się, że organizm pozbędzie się toksyn. Dieta Dąbrowskiej efekty to również uregulowanie wahań cukru, co ma ogromne znaczenie dla osób, które cierpią na insulinooporność. Dieta pomaga również unormować gospodarkę hormonalną, wzmocnić układ immunologiczny dostarcza witamin oraz minerałów.

Nie każdy jednak może z niej skorzystać. Dieta Dąbrowskiej dla kogo jest przeznaczona? Przede wszystkim powinny skorzystać z niej osoby, które chcą zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe, oczyścić organizm, a także pozbyć się nadprogramowych kilogramów.

Z diety nie powinny korzystać kobiety w ciąży, matki karmiące, osoby, które mają niska wagę, czy dzieci w okresie dorastania. Nie jest to również dobra dieta dla osób z zaburzeniami odżywiania czy depresją.

Jak przydatny był ten post?

Średnia ocena 5 / 5. Vote count: 1

Bądź pierwszym, który oceni ten post!