co jeść na masę
Dieta

Co jeść na masę

Zbudowanie dużego i umięśnionego ciała jest celem, który obiera sobie nie jeden mężczyzna zaczynający swoją przygodę z siłownią. Niestety zdarzyć może się sytuacja, w której pomimo wylewania siódmych potów podczas treningów kilka razy w tygodniu, nie widzimy rezultatów, jakich oczekujemy. Często powodem takiej sytuacji może być źle dobrana dieta, która nie jest odpowiednia do tego, aby nabrać masy mięśniowej. Rodzi się zatem pytanie co jeść na masę?

Dlaczego dieta jest tak ważna?

Jeśli chcemy, aby nasze ciało po odbytych treningach się regenerowało i jednocześnie powiększało tkanki mięśniowe, musimy zapewnić mu odpowiednie jedzenie, z którego będzie on w stanie zebrać najważniejsze wartości odżywcze. Jeśli zastanawiamy się co jeść na masę, powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to, ile kalorii spożywamy. To dzięki nadwyżce kalorycznej jesteśmy w stanie dać naszemu ciału możliwość przemiany pożywienia w większe mięśnie. Dodatkową kwestią są również makroskładniki. Zadbanie o to, aby każdego dnia spożywać minimum 1.5 g białka na kilogram masy ciała, pozwoli nam skutecznie poprawiać nasze wyniki jak i obwody.

jedzenie na masę

co jeść na masę — przykłady

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to co jeść na masę, gdyż to dieta ma być dla nas. Jednakże są produkty, dostarczające nam dużą dawkę wartości odżywczych. W przypadku białka największą jego ilość w 100 g możemy znaleźć w mięsie takim jak kurczak czy indyk, nabiale typu serek wiejski czy twaróg oraz roślinach strączkowych.

Jak przydatny był ten post?

Średnia ocena 1 / 5. Vote count: 1

Bądź pierwszym, który oceni ten post!